Hardware vybavení a služby

V rámci komplexních služeb, které svým zákazníkům poskytujeme, nabízíme také dodávky veškerého hardwaru, softwaru a souvisejících služeb. Dokážeme navrhnout a zajistit nákup komponentů ideálních pro optimální běh informačního systému. Jsme oficiálními partnery společností HPE, Microsoft, VMware a Veeam, tedy předních společností ve svém oboru, které jsou zárukou kvality a spolehlivosti. Umíme zajistit i produkty, které nejsou koncovým zákazníkům běžně k dispozici. Ať už jde o servery, disková pole nebo multilicence softwaru. Naši specialisté mají s danými technologiemi dlouholeté zkušenosti a dokážou vám tak navrhnout konfiguraci, která bude vašemu byznysu sedět nejlépe.

Chci vědět více

Nejste si jistí, jaký server koupit pro své klíčové systémy?

Problém #1

Popisek 

Problém #2

Popisek

Problém #3

Popisek

Schema

Síťovou infrastrukturu nechte na nás

Každý systém potřebuje pro svůj bezproblémový chod také odpovídající IT infrastrukturu. V případě klíčových informačních systémů musí být tato infrastruktura navržena tak, aby byla za všech okolností stabilní, vysoce dostupná a bezpečná. Rádi vám navrhneme celou vaši síť s ohledem na vaše potřeby i potřeby informačních systémů, které v ní plánujete provozovat. A to tak, aby vaši uživatelé měli na svých počítačích vždy k dispozici výkonné, bezpečné a snadno ovladatelné prostředí, které potřebují pro svou práci.

Chci se dozvědět víc

hpe

Serverová řešení

Srdcem každé IT infrastruktury jsou dnes virtuální servery a datová úložiště. Naše bohaté zkušenosti v oblasti virtualizace nám umožňuje navrhnout pro vás optimální řešení, které uspokojí všechny vaše potřeby a díky škálovatelnosti a výkonu na vyžádání poroste s vámi. To vše při minimalizaci nákladů na provoz vašich fyzických i virtuálních serverů a při zachování maximálního důrazu na bezpečnost a dostupnost. Máme zkušenosti s přípravou prostředí jak pro malé firmy, tak holdingy s velkým počtem uživatelů a velkým objemem dat. Řešení vám nejen navrhneme, ale také dodáme, nainstalujeme a poskytneme vám také jeho následnou podporu a servis.

  • Provoz aplikací na jednom serveru – toto technické řešení je vhodné především pro menší společnosti, nebo pro zajištění chodu systémů a aplikací, které pro společnost nejsou kritické z pohledu dostupnosti. Častým technickým řešením v takovém případě je dodávka a instalace HPE serverů modelové řady ProLiant.
  • Systémy vysoké dostupnosti na úrovni hardwaru – provoz kritických aplikací by nikdy neměl být závislý na jednom fyzickém zařízení. Toho lze docílit dvěma způsoby. Prvním je zajištění instalace minimálně dvou fyzických serverů a externího diskového pole, které jsou hardwarově virtualizovány platformou VMware, případné Microsoft Hyper-V. Ohraničení výkonu tohoto řešení plyne především z výkonových možností externího diskového pole. Veškeré komponenty serverové infrastruktury jsou redundantní. 

Druhou možností je systém na bázi softwarově definovaného úložiště. Jedná se o řešení zajišťující vysokou dostupnost na úrovni hardwaru, ale zároveň jde o řešení, které je velmi dobře škálovatelné. Technologicky jde o softwarové spojení několika fyzických serverů HPE s lokálními úložišti. Ty jsou následně systémem VMware vSAN spojeny do jednoho clusteru. Úroveň vysoké dostupnosti je dána počtem fyzických serverů v clusteru. Škálovatelnost umožňuje jednoduchým rozšiřováním clusteru o další fyzické servery.
 

Potřebuju poradit s výběrem serveru

Zálohování a archivace dat

V dnešní době, kdy jsou serverové infrastruktury na denní bázi atakovány randsome a cryptoviry, je naprosto stěžejní spolehlivé datové zálohování. Základní zálohovací pravidlo 3-2-1 říká, že pro bezpečné zálohování firemních dat je třeba uchovávat alespoň tři kopie na dvou typech úložišť, přičemž jedna z těchto kopií má být uložena v geograficky odlišné lokalitě. 

Ukládání záloh mimo firmu však může být náročné z důvodu omezení šířky datového pásma, rychlého růstu objemu dat či nedostatku zdrojů nutných k vytvoření nebo správě vzdáleného úložiště. 

K2 Secure Backup tak nabízí jednoduchý způsob, jak můžete převést pravidlo 3-2-1 do praxe bez nutných investic na další lokalitu nebo za rozšiřování šířky datového pásma. 
 

Správa sítě – komplexní outsourcing IT

Nejjednodušší způsob řešení IT infrastruktury z pohledu firmy představuje kompletní outsourcing správy sítě. Jedná se o situaci, kdy zajišťujeme komplexní servis s garancí funkčnosti hardwaru i softwaru ve vaší firmě. Díky dlouholetým zkušenostem se správou sítí, dokážeme zajistit bezproblémový chod celého vašeho IT od serverů až po poslední tiskárnu v budově. Hoďte starosti o IT za hlavu a věnujte se tomu, co opravdu rozvíjí váš byznys.

„Systém K2 jsem dlouhá léta spravoval, takže pro mě K2 byla jasná volba i při přechodu do sféry podnikání. K2 bortí mýtus, že je systémem jen pro velké firmy. Je to systém pro firmy, které chtějí mít své podnikání pod kontrolou.“

Tomáš Nový (majitel společnosti Enaxa s.r.o.)

Tomáš Nový (majitel společnosti Enaxa s.r.o.)

Chcete pomoct se správou svého IT?

Kontaktujte nás