homeÚvodní stránka»K2 cloud»Datové centrum K2

Datové centrum K2

Datové centrum je místo, ve kterém je možno v ideálních podmínkách, s vysokou mírou fyzické bezpečnosti a velmi dobrou konektivitou do Internetu provozovat servery, datová úložiště a další prvky ICT infrastruktury. Datové centrum K2 však nabízí mnohem více.

Proč si vybrat právě Datové centrum K2?

Datové centrum s přidanou hodnotou

Naše společnost k zažitému schématu datových center přistoupila inovativně a rozhodla se spojit síly vlastních infrastrukturních odborníků, vývojářů, konzultantů a IT architektů a vytvořit datové centrum s přidanou hodnotou. Tu vidíme především v možnostech:

  • vytvoření individuální IT platformy dle požadavků zákazníka,
  • pronájem škálovatelné IT infrastruktury dle kapacity OC,
  • instalace a implementace služeb pro systémové technologie,
  • profesionální služby dohledového centra v režimu 24/7/365,
  • poštovních, portálových a dalších komunikačních služeb,
  • poskytování ERP systémů i CRM systémů jako služby, včetně dohledu a správy celého řešení služby Business Intelligence jako rozšíření k ERP systémům, případně k dalším databázovým aplikacím.
Garance dostupnosti

Datové centrum K2 je vybudováno s parametry Tier IV, což je nejvyšší úroveň v kategorizaci Tier dle Uptime Institute. Je konstruováno pro nepřetržitý provoz se sofistikovaným systémem dohledových a environmentálních čidel. Pro možnost servisu a pokrytí případných výpadků je centrum vybaveno redundantními trasami datových i elektrických rozvodů a chlazení tak, aby bylo možné, paralelně provádět údržbu bez výpadku poskytovaných služeb. Našim zákazníkům garantujeme základní dostupnost v hodnotě 99,982 % s možností dalšího rozšíření. Tato dostupnost znamená výpadek maximálně po dobu 8 minut měsíčně.

Kapacita datového centra

Aktuální kapacita Datového centra K2 je 100 RACKových míst s RACKy velikosti 42U, což představuje celkovou kapacitu 4200U na rozloze 250m2. RACKové stojany jsou postaveny na zdvojené podlaze se základní nosností 1 250kg na 1 RACKové místo, opět s možností rozšíření.

redundantní Napájení

Datové centrum K2 disponuje vlastními redundantními vysokonapěťovými (VN) trasami a trafostanicemi. Mezi trafostanicemi je nastaven sofistikovaný mechanismus přepínání, který preferuje napájení OC. V praxi to znamená, že při výpadku větve VN je OC napájeno ze sekundární větve bez výpadku služeb. Celkový využitelný příkon OC dosahuje 1MW přičemž maximální uchladitelný příkon na jeden RACK je 10kW.

STUDENÁ A TEPLÁ ULIČKA

Klimatizace je vedle napájení druhým nejdůležitějším parametrem datového centra, který má vliv na dostupnost provozovaných technologií. Jako nejvhodnější variantu jsme vybrali rozvod chladícího vzduchu pod podlahou a přímé chlazení ve studené uličce. Princip teplé a studené uličky spočívá v uspořádání datových rozvaděčů do řad, kde jsou vždy proti sobě čela rozvaděčů (studená ulička) a za zády rozvaděčů se tvoří tzv. teplá ulička.

O samotné chlazení se starají nezávislé klimatizační jednotky s potřebnou redundancí a pravidelným střídáním využívaných klimatizačních jednotek, což má velmi pozitivní vliv na prodloužení jejich fyzické životnosti a minimální poruchovost.

Snadný přístup

Datové centrum K2 je velmi dobře dostupné. Nachází se pouze cca 1,5 km od dálnice Brno – Bohumín s kapacitně dostatečným a zabezpečeným parkováním v místě na vlastním parkovišti a za zabezpečenou branou. Z parkoviště je zajištěn bezbariérový přístup až na sál. Pro přípravu technologií jsou k dispozici dostatečně dimenzované prostory pro přípravu serverů s možností konektivity na datový sál.

Služby datového centra

Datové centrum K2 nabízí jak širokou paletu standardních služeb provozovaných v datových centrech, tak i revoluční služby z oblasti cloud computingu. Kompletní portfolio služeb našeho datového centra pak zastřešuje dimenze K2 cloud.

Chcete vědět více?

Zaujala vás některá ze služeb našeho portfolia a rádi byste získali více informací? Vyplňte kontaktní formulář a my se vám obratem ozveme!

Vyberte dnešní den:
Zjistěte více
Doporučené stránky
Kalendář akcí

Hrajeme si s filtry a výběry 28.06.2016

K2 webinář Zveme vás na další ze série K2 webinářů, tentokrát na téma Hrajeme si s filtry a výběry

Události

K2 atmitec představí slovenskou verzi Informačního systému K2 point 03.03.16

Aktuální verze Informačního systému K2 nese označení "point". Pro Slovenskou republiku ji K2 atmitec představí 30. března v trenčínském hotelu Elizabeth.

Tradiční K2 meeting days pokračují i v roce 2016 15.02.16

První setkání s názvem “IT pro IT aneb jak provozovat informační systém tak, abyste v tom měli systém” je určeno zejména firemním odborníkům přes IT. 

Odběr novinek

Přihlašte se k odběru novinek K2 atmitec a získejte zdarma elektronické předplatné workstylového magazínu Kádvojka!


E-mail