Informační systém K2 umožňuje hledat nová moderní řešení

Na začátku spolupráce byly sny a vize. O patnáct let později K2 pomohla společnosti Dexis Slovakia zdvojnásobit svůj obrat.

Když společnost Dexis Slovakia v roce 2005 došla k rozhodnutí, že chce řídit logistiku, obchodní činnost i účetnictví v jednom systému, bylo jasné, že bude potřeba opustit stávající řešení a hledat nové ERP. Výběr nakonec padl na Informační systém K2, a to především díky možnosti lokální podpory. „Potřebovali jsme ERP, ve kterém bychom měli k dispozici programátory ve chvíli, kdy je budeme potřebovat. Věděli jsme, že jsme společnost, která neustále hledá nová řešení. K2 je sice vyvíjená v České republice, ale je lokalizovaná a má zastoupení i na Slovensku,“ popisuje prvotní impulz k navázání spolupráce generální ředitel společnosti Dexis Slovakia Miloš Vašek.

V současnosti je Informační systém K2 nasazený prakticky v celé firmě. Nejviditelnější změny ale přinesl v oblasti logistiky. „V tuto chvíli můžu říct, že K2 nejvíce ovlivnila náš proces logistiky a skladového hospodářství. Na začátku jsme to neměli systémově prakticky vůbec ošetřené. Teď máme celý warehouse management system zavedený v K2 a programátoři z K2 nám pomáhají tento systém neustále rozvíjet a tím nás posouvat dopředu,“ přiznává Miloš Vašek.

Dexis foto 01

Sklady pro 21. století

Jedním ze zásadních požadavků na nové řešení se stalo zjednodušení logistiky a nákupů, kdy pracovníci Dexisu Slovakia chtěli mít veškeré zakázky pod kontrolou. „Začínali jsme jako firma, která vyskladňovala klasickým způsobem. V současnosti jsme firma, která má řízený sklad v K2 – vyskladňujeme a naskladňujeme pomocí čtečky čárových kódů. K2 nám také umožnila lépe vyhodnocovat obchodní příležitosti, které v systému také sledujeme. K2 totiž nepoužíváme jen jako ERP systém, ale zároveň i jako naše interní CRM. To by nebylo možné, kdybychom neměli takovou rychlou a flexibilní podporu, jakou máme ze strany K2,“ říká generální ředitel společnosti a dodává:

„Zatímco v roce 2005 jsme fungovali jako prvotně pospolná společnost, s K2 jsme se posunuli do 21. století. A myslím si, že máme i díky našemu partnerovi jeden z nejmodernějších logistických systémů v branži.“

Dexis foto 02

Podpora růstu

Jako velmi důležité se pro Dexis Slovakia ukázalo především to, že ERP systém K2 je schopný pružně reagovat na růst společnosti. „V roce 2005 jsme totiž ani nesnili o tom, že budeme firma s obratem 18 milionů euro a budeme potřebovat využívat celé spektrum služeb, které nám K2 nabízí,“ komentuje cestu, kterou společnost ušla, Miloš Vašek.

A jako jeden z příkladů toho, co dnes firma využívá, uvádí K2 workflow. „Díky němu máme naše náklady mnohem více pod kontrolou. Už to není o tom, že nás něco překvapí, ale každá jedna investice prochází podpisem jednotlivých zodpovědných osob,“ doplňuje.

A co by generální ředitel Dexisu Slovakia vzkázal firmám, které o Informačním systému K2 uvažují? „Přijďte si k nám ten systém prohlédnout. Protože kdybych vybíral dnes znovu, nešel bych do výběru bez osobní zkušenosti. Určitě je dobré přijít k někomu, kdo K2 využívá a kdo vám dokáže říct praktické věci ze života,“ uzavírá Miloš Vašek.

Dexis foto 03


 

„Potřebovali jsme ERP, ve kterém bychom měli k dispozici programátory ve chvíli, kdy je budeme potřebovat. Zatímco v roce 2005 jsme fungovali jako prvotně pospolná společnost, s K2 jsme se posunuli do 21. století. A myslím si, že máme i díky našemu partnerovi jeden z nejmodernějších logistických systémů v branži. Na začátku jsme ani nesnili o tom, že budeme firma s obratem 18 milionů euro a budeme potřebovat využívat celé spektrum služeb, které nám K2 nabízí.“

Miloš Vašek, General Manager Dexis Slovakia, s. r. o.

Kontaktujte nás