Automatické kontroly šarží pomocí mobilních čteček čárových kódů

Informační systém K2 pomáhá přes dvacet let s distribucí zdravotnických pomůcek.

logo Arid

22 let s IS K2
15 uživatelů denně pracuje v K2
200 milionů roční obrat
15 000 vyřízených objednávek měsíčně

Rozsah implementace K2 ve společnosti Arid

katetrV Informačním systému K2 dnes společnost Arid spravuje kompletní informace o svých skladových zásobách a vede si evidenci odběratelů. Systém se stará také o expedici, účetnictví a mzdy nejen v české centrále, ale také na slovenské pobočce. Přímo v K2 spravují také své B2B i B2C portály.

Zajímavosti z implementace Informačního systému K2

mikroskop

  • Česká centrála i slovenská pobočka pracují v jediné instalaci K2.
  • Informační systém K2 umožňuje k evidenci využívat čárové kódy výrobce naskladněného zboží. Odpadá tak nutnost tisknout vlastní čárové kódy a lepit je na každý výrobek zvlášť.
  • E-shop (ve variantě B2B i B2C portálu) je přímou součástí Informačního systému K2. Odpadají tak potenciální problémy se synchronizací e-shopu se skladovou evidencí.
  • Inventura v nemocničních skladech se provádí přímo ve čtečce čárových kódů a výsledky se ukládají rovnou do soupisových listů v Informačním systému K2.
  • Díky K2 je možné vyskladnit konkrétní zboží nejen podle jeho typu, ale také podle konkrétní šarže nebo data exspirace.

Naprosto zásadními požadavky na ERP systém pracující s prostředky zdravotnické techniky jsou sledování šarží, exspirací a úplná zpětná dohledatelnost původu zboží. Tyto požadavky ERP K2 perfektně splňuje. V rámci implementace jsme se důsledně zabývali také tím, abychom minimalizovali riziko chyby způsobené obsluhou. Čtečka čárového kódu tak například provádí při výdeji kontrolu, zda skladník opravdu drží v ruce šarži, kterou požaduje expedovat obchodní oddělení.

Jakub Skoták, senior konzultant K2

Systém K2 nám umožnil velmi rychle a efektivně zpracovat požadavky našich zákazníků a komplexně evidovat jejich historii.

Šárka Neshybová, prokuristka společnosti

Kontaktujte nás