Automatické kontroly šarží pomocí mobilních čteček čárových kódů

Informační systém K2 pomáhá přes dvacet let s distribucí zdravotnických pomůcek.

logo Arid

Od roku 1997 s K2 ERP
15 uživatelů denně pracuje s K2
200 milionů korun roční obrat
15 tisíc vyřízených objednávek měsíčně

Rozsah implementace K2 ve firmě Arid

katetrV K2 ERP dnes společnost Arid spravuje kompletní informace o svých skladových zásobách a vede si evidenci odběratelů. Systém se stará také o expedici, účetnictví a mzdy nejen v české centrále, ale také na slovenské pobočce. Přímo v K2 spravují také své B2B i B2C portály.

Zajímavosti z implementace K2 ERP

mikroskop

  • Česká centrála i slovenská pobočka pracuje v jediné instalaci K2.
  • K2 ERP umožňuje k evidenci využívat čárové kódy výrobce naskladněného zboží. Odpadá tak nutnost tisknout vlastní čárové kódy a lepit je na každý výrobek zvlášť.
  • E-shop (ve variantě B2B i B2C portálu) je přímou součástí K2. Odpadají tak potenciální problémy se synchronizací e-shopu se skladovou evidencí.
  • Inventura v nemocničních skladech se provádí přímo ve čtečce čárových kódů a výsledky se ukládají rovnou do soupisových listů v K2 ERP.
  • Díky K2 je možné vyskladnit konkrétní zboží nejen podle jeho typu, ale také podle konkrétní šarže nebo data exspirace.

„Naprosto zásadními požadavky na ERP systém pracující s prostředky zdravotnické techniky jsou sledování šarží, exspirací a úplná zpětná dohledatelnost původu zboží. Tyto požadavky ERP K2 perfektně splňuje. V rámci implementace jsme se důsledně zabývali také tím, abychom minimalizovali riziko chyby způsobené obsluhou. Čtečka čárového kódu tak například provádí při výdeji kontrolu, zda skladník opravdu drží v ruce šarži, kterou požaduje expedovat obchodní oddělení.“

Jakub Skoták, senior konzultant K2

„Systém K2 nám umožnil velmi rychle a efektivně zpracovat požadavky našich zákazníků a komplexně evidovat jejich historii.“

Šárka Neshybová, prokuristka společnosti Arid

Kontaktujte nás