AVEFLOR: Máme systém, který se přizpůsobuje našim firemním změnám

Software K2 pomáhá s řízením celé firmy, která vyrábí a prodává zdravotnické prostředky a kosmetiku.

  

logo Aveflor

Od roku 2017 s K2 ERP
33 uživatelů denně pracuje s K2
207,5 mil. Kč obrat v roce 2022
100 zaměstnanců

Rozsah implementace K2 v AVEFLOR

K2 ERP řídí ve firmě AVEFLOR pomocí nástroje workflow většinu významných procesů. Získává tak detailní přehled o stavu procesů i osobách, která je aktuální řeší. Zavedení workflow zpřehlednilo firemní procesy a napomáhá k efektivnějšímu řízení a chodu společnosti. Díky přesné skladové evidenci až na jednotlivé manipulační jednotky mají vždy přehled o umístění a spotřebě z každého jednotlivého balení, nejen šarže. To je velmi důležité pro zpětnou dohledatelnost. K2 také jistí každou vyrobenou šarži a dává přesný přehled o spotřebě surovin a obalů identifikovatelnou až na úroveň jednotlivého balení.

vyroba aveflor pracovnice aveflor stroj aveflor

Zajímavosti z implementace K2 ERP

  • Značení materiálů, polotovarů i výrobků 2D čárovými kódy, podle kterých je možné zjistit celou historii od příjmu až po spotřebu a výrobu.
  • Kontrola jakosti díky vlastností šarží – naměřené hodnoty musí odpovídat požadovaným hodnotám v jejich definovaném rozmezí. Pokud šarže definovaným hodnotám nevyhovuje, není možné provést její uvolnění do oběhu.
  • U každého příjmového dokladu se eviduje hodnocení dodávky po stránce značení, kvality i způsobu balení. Díky tomu je poskytována dodavatelům rychlá zpětná vazba v rámci jejich hodnocení.
  • Využití mobilních grafických čteček čárových kódů umožňuje načítat suroviny do spotřeby, nebo odvádět hotovou výrobu přímo na pracovištím výroby online. Po dokončení šarže lze jednoduše vytisknout záznam o spotřebovaném materiálu pro danou šarži.

„K2 ERP je ve firmě AVEFLOR využíván v širokém rozsahu jeho funkcionality, včetně procesního řízení společnosti. Řada dílčích evidencí, dříve realizovaných v různých aplikacích, byla převedena do ERP K2. Klíčovou částí implementace informačního systému bylo zvládnutí problematiky 2D čárových kódů pro oblast skladové logistiky, řízení jakosti a výroby.“

Tomáš Koreček, projektový manažer K2

„Na systém K2 jsme přešli v roce 2017 a nejvíce si na něm cením, že se dokáže přizpůsobovat změnám, které ve firmě nastávají. Předností je i individualizovaný přístup k řešení specifik naší firmy. Dále oceňují i neustále zlepšování stávajících funkcí a zavádění nových funkcionalit systému.“

Jan Zubatý, ředitel společnosti

Kontaktujte nás