Informační systém K2 umí růst společně s vaší firmou

Ocelárenská výroba řízená Informačním systémem K2.

logo

316 mil. roční obrat
90 tun ocelových výrobků ročně
17 let na trhu
25 aktivních licencí K2
2 roky používají K2

Proč je K2 nejlepší volba?

pozadiDůvodem, proč si v Shape Steel vybrali právě K2, jsou široké možnosti přizpůsobení systému firemním procesům. Vedeníspolečnosti s K2 získalo systém, u něhož se mohli spolehnout na to, že jim bude vyhovovat i v budoucnu – ať už se firma v rámci svého rozvoje vydá kterýmkoliv směrem.

Překotný růst bez problémů

hutV roce 2017, kdy jsme K2 do firmy implementovali, měli v Shape Steelu 2 pálící stroje a jednu ohýbačku. O necelé dva roky později firma vlastní čtyřnásobek strojů a do svého portfolia zařadila celou řadu nových služeb a výrobků. K2 tenhle růst bez problému zvládla pokrýt.

Zakázková výroba

Zcela zásadní část odbytu firmy tvoří zakázková výroba. Ta je pro informační systémy vždy velkou výzvou. Pro Shape Steel vznikl konfigurátor pro plánování výroby, který podle druhu materiálu a jakosti slučuje nové i nedokončené průvodky o výrobního příkazu.

Zajímavosti z implementace Informačního systému K2

  • Maximální využití standardních funkcí K2.
  • Unikátní řešení pro odvádění výroby zpracované firmě na míru.
  • Konfigurátor pro plánování zakázkové výroby.
  • Evidence využitelných zbytků z výroby.
  • Rozdělení výrobního procesu na dvě samostatné části – pálení a ostatní operace.

Ve společnosti Shape Steel jsme se snažili využít hlavně standardních funkcí K2. Unikátní je plánování zakázkové výroby pomocí speciálního konfigurátoru. Ten funguje nad průvodkami a slučuje výpalky se stejným vstupním materiálem. Toto řešení umožňuje lepší a efektivnější plánování výroby. Konfigurátor řeší také evidenci zbytků a rozpouštění ceny do jednotlivých zakázek. Dochází tak k mnohem lepšímu využití dostupného materiálu a podařilo se dosáhnout finančních úspor.

Radek Kočka, projektový manažer K2

Po rozhodnutí o významném rozšíření výroby jsme hledali software, který zvládne řízení zakázkové výroby v naší společnosti. K2 jsme si vybrali proto, že umožňuje postupné doplňování o vlastní úpravy, což vede k neustálému zlepšování.

Martin Kovalčuk, finanční ředitel Shape Steel a. s.

Kontaktujte nás